KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programı ile 300 Milyon TL destek veriyor

KOSGEB tarafından başlatılan program ile KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu alanlarda hibe almaları için 300 Milyon TL bütçe ayrıldı.

KOSGEB, KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı ile “Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin, Geliştirilmesi”, “Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme” ve “KOSGEB Destekli Girişimlere İvme” isimli üç yeni çağrı daha yayınladı. KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 3 ayrı çağrıdan oluşan yeni destek paketi KOBİ’lere 300 Milyon TL daha destek verecek. KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı’na yönelik projesini hazırlayan KOBİ’ler,  projelerinin kurul tarafından kabul edilmesi durumunda destek alma hakkını kazanacak. Başvurular 30 Mayıs–1 Temmuz 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak.

Projeler kapsamında; İşletmede son 4 ay içinde istihdam edilmemiş personel giderleri, Yeni satın alınacak Makine-Teçhizat Giderleri, Yazılımla ilgili lisans eğitim ve danışmanlık giderleri, Eğitim Danışmanlık Tanıtım Belgelendirme ve diğer Hizmet Alım Giderleri ve Diğer Gider kalemleri için destek başlıkları belirlenmiştir. Proje süresi en az 6 ay ve en fazla 12 aydır. Proje müracaatları 30 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak olup Son Başvuru Tarihi 01 Temmuz 2016 Saat: 23:59 olarak duyurulmuştur.

 

KOSGEB ve diğer kurumların hibe desteklerinden yararlanmak, işletmenizin gelişimini sağlamak üzere konularla bilgi almak ve projenizi hazırlamak için Uzman Proje Danışmanlarımızla ücretsiz müşteri danışma hattımız 0.850.303 35 00 ile iletişime geçebilirsiniz. 

Tür DOSYA İNDİR