Fırat Kalkınma Ajansı Başarılı Projeleri Açıkladı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 2016 Yılı İmalat Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Sonuçları açıklandı.

Fırat Kalkınma Ajansı 2016 yılı İmalat Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında sunulan projelerin, Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ve Kalkınma Ajansları Destek Yönetim Kılavuzu’na uygun şekilde, ön incelemeleri tamamlanmış, daha sonra teknik ve mali değerlendirmeleri Ajans dışından Bağımsız Değerlendiriciler tarafından yapılmış ve Değerlendirme Komitesi tarafından kontrol edilmiştir. Gerekli inceleme ve değerlendirmeler yapıldıktan sonra Yönetim Kurulu tarafından onaylanan başarılı proje listesi yayınlandı. 

İmalat Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında toplam 100 proje teklifi sunuldu. Ön inceleme aşamasında 11 adet proje reddedilirken, teknik ve mali değerlendirme aşamasına geçen 89 projeden 25’i asil olarak başarılı bulundu. Bu süreçte 3 proje de yedek olarak belirlendi. Asil listede yer alan başarılı projelerin sayısı illere göre; Elazığ 9, Malatya 9, Bingöl 6, Tunceli 1 şeklindedir.

EGETÜRK Danışmanlık olarak hazırlamış olduğumuz projelerimizden Aktaş Isı, Nadir Su Metal ve Elika Refrakter listede yer almaktadır. Projeleri olumlu değerlendirilen işletme yetkililerine işbirlikleri ve sabırları için teşekkür ediyoruz.

 

 

 

Tür DOSYA İNDİR