Elazığ TSO Yatırım Danışmanlığı Hizmeti Veriyor…

Yatırım Danışmanlığını yaptığımız ROTAŞ A.Ş. firmamızın Yönetim Kurulu Üyeleri Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İdris ALAN’ı makamında ziyaret etti.

ROTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Aktaş, Nizameddin Umut, Genel Koordinatör Gökhan Topal ve  Yönetim Danışmanı Cihan Ada Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek, Elazığ için düşünülen yeni yatırımın fizibilitesini takdim ettiler.


Elazığ TSO Yatırım Danışmanlığı Hizmeti Veriyor…


Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, ROTAŞ A.Ş. yetkililerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Elazığ’ın Cazibe Merkezi ve Teşvik düzenlemesiyle yatırım anlamında çok önemli bir sıçrama kaydedeceğini belirterek, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu süreçte tüm yatırımcılara danışmanlık hizmeti verdiğinin altını çizdi. Başkan Alan değerlendirmesinde, “Elazığ için örnek teşkil edecek ve gerçekten büyük önem taşıyan çok ortaklı bir model ile başlatmış olduğunuz yatırım için öncelikle sizleri kutluyorum. Sayın Başbakanımızın Diyarbakır’da 4 Eylül 2016 tarihinde açıklamış olduğu Cazibe Merkezi Destek Programı ve 6 Ekim tarihinde TOBB öncülüğünde Ankara’da yapılan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri Oda ve Borsa Başkanlarıyla yapılan toplantıda dile getirmiş olduğumuz ve Sayın Başbakanımızdan alınan mevcut yatırımların 6. Bölge desteklerinden istifade edeceği sözünün ardından Odamız çok yoğun bir şekilde yatırımcı ilgisiyle karşılaşmıştır. 


Şahsım ve ilgili birimlerimiz tüm yatırımcılarla birebir ilgilenmekte ve doğru yönlendirme adına mesai vermekteyiz. Cazibe Merkezi Programı ile mevcut yatırımların 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi ile Elazığ çok önemli bir sıçrama yapacaktır. Biz bu düşünceyle sürekli olarak üzerinde vurgu yaptığımız bir konuyu bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum. 


Elazığ bu süreçte tüm kurum ve kuruluşları ve yöneticileriyle eşgüdüm halinde hareket ederek gerekli altyapıyı hazırlamalı ve desteklerin uygulama yönetmeliklerinin yayınlanması ve çerçevesinin belirlenmesiyle birlikte çok etkili ve koordineli bir şekilde tanıtım ve lobi çalışması yapması gerekiyor. Bugün itibari ile Elazığ’a yatırım yapma hususunda hiçbir yatırımcı e-posta, GSM mesajı yada mektup falan beklemiyor. Bu işlerin böyle basit olmadığını ciddi tüm yatırımcılar zaten biliyor. Yatırımlar noktasında ilk adımın Ticaret ve Sanayi Odasından geçtiğini bilen yatırımcılar Odamızdan gerekli olan tüm bilgileri alıyorlar ve bu bilgilere itibar ederek süreci yönetiyorlar. Bu nedenle öncelikle destek  paketinin içeriğinin netleşmesi ve Elazığ’ın sunduğu imkanların ne olduğunun çok net şekilde yatırımcıya sunulması gerekiyor. 


Bu noktada Sayın Valimizin koordinasyonunda, Sayın Milletvekillerimizin, Sayın Belediye Başkanımızın, Meslek Kuruluşlarımızın, OSB’nin ve konusuyla ilgili tüm SİYAD’ların müşterek hareket etmesi önem taşıyor.  Medyada ilimize yatırımcı kazandırılmasıyla ilgili bazı girişimleri hayretler içerisinde izliyor ve bunları kurumsal ciddiyetle bağdaştırmıyorum. İş yapıyor gibi gözükmenin yada tribünlere oynamanın bu şehre bir katkısı yok. Biz Oda olarak sizler gibi ciddi yatırımcıların ve işadamlarımızın her zaman yanındayız. Elazığ’a bir çivi çakan her işadamı, yönetici ve girişimcinin emrindeyiz. Yatırım işi ciddi iştir. Bu nedenle bu konuları medya boyutu ile şova dönüştürmeden, öncelikle yatırımlar noktasında çok büyük ilgi görecek olan Elazığ’ın bu konularda altyapısını hazırlayalım. Kasım yada Aralık başında yayınlanmasını beklediğimiz Cazibe Merkezi Programı ile Teşvik düzenlemesine ilimizin hazır olması gerekiyor. Yurt içi ve yurt dışı başta olmak üzere tanıtım ve organizasyonların şimdiden planlamasının yapılması gerekiyor. Biz Oda olarak bu çalışmalara hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Bu düşüncelerle, yatırımınızın sizlere ve ilimize hayırlı olması temennisiyle saygılar sunuyorum” dedi.


Elazığ Yapı Sektöründe Cazibe Merkezi Olabilir…


ROTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Aktaş, Başkan Alan’a kendilerine gösterdiği ilgi için teşekkür ederek, “Sayın Başkanım Sizlerin yatırımcılara olan yaklaşımınızı çok iyi biliyorum. Kalkınma Bakan Yardımcısı Sayın Yusuf Coşkun ile yatırımımız için yapmış olduğunuz görüşme için teşekkür ediyorum. Yatırımımızın bundan sonraki tüm süreçlerinde de sizlerin yakın ilgisini göreceğimizden şüphemiz yok. İfade ettiğiniz gibi Cazibe Merkezi Programı ile mevcut yatırımların 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi yönetmeliğinin belirlenmesi halinde önümüz açılacak ve yatırımımıza start vereceğiz. Çok ortaklı bir model olan bu yatırımımız yapı sektöründe Elazığ için önemli bir değer katacaktır. Elazığ bugün zaten yapı sektörünün birçok alanında bölgenin en önemli ili konumunda. Destek Paketiyle birlikte Elazığ bu alanda Cazibe Merkezi olabilecek bir potansiyeli var. Ben bu düşüncelerle ilimizdeki yatırım ortamının iyileştirilmesi ve ayakları yere basan bir kalkınma modelinin oluşturulması hususunda girişimleriniz ve çalışmalarınız için teşekkür ediyor, başarı dileklerimle şirketimizin tüm kurucuları adına saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu. 

Tür DOSYA İNDİR