EGETÜRK Danışmanlıktan Cazibe Merkezine 415 Milyon TL Yatırım Projesi

Yönetim ve proje danışmanlarımız hazırlanan Cazibe Merkezi projelerinin tutarı 415 Milyon Türk Lirasını buldu.

Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Bankası koordinasyonunda sürdürülen ve ilk çağrı dönemi 27 Şubat 2017 tarihinde tamamlanan Cazibe Merkezleri Programına yoğun katılım sağlandı. Ülkemiz işletmelerince yeni yatırım yapacak veya mevcut yatırımını Cazibe Merkezi Bölgesine taşıyacak olan yatırımcılara danışmanlık hizmetinden faizsiz yatırım kredisi desteğine kadar birçok desteğin verilebileceği cazibe merkezleri programının birinci dönemine ilginin yüksek seviyede olması ekonomi için önem arz etmektedir.

EGETÜRK Danışmanlık olarak bu program kapsamında proje ekibimiz tarafından 7 farklı işletme için farklı iş kollarında hazırlanan projeler işletme yetkililerince Kalkınma Bankasına teslim edildi. Yapılan proje dosyaları ve fizibilite raporları için 14 personelimiz görev alırken, Taş Yünü, Yük ve Yolcu Vagonu, Cam Temperleme, Gıda İşleme, Kavanoz ve Şişe Üretimi ile Duvar Kağıdı Üretimi konularında çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar Elazığ, Malatya, Erzurum illerini kapsarken toplam yatırım tutarı 415.649.803 TL, bu yatırımların oluşturacağı direk istihdam 1.990 Kişi ve toplam yapılacak kapalı alan 188.100 m2 olarak kayıtlarımıza geçmiştir.

Program kapsamında yatırımcılara sunulacak destek başlıklarıyla önemli amaçlara hizmet edecek olan Cazibe Merkezleri Programıyla hayata geçecek büyük ölçekli ve katma değeri yüksek yatırımlarla ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında ciddi bir ivme yakalanacaktır. Başvurular Kalkınma Bankasınca ekonomik, teknik ve mali açıdan yapılacak olan fizibiliteler ışığında değerlendirilecek olup uygun başvurular belirlendikten sonra, yatırımlar yatırımcı-Kalkınma Bankası eş güdümünde hayata geçirilecektir.

Tür DOSYA İNDİR