Cazibe Merkezine 6. Bölge Desteği

Bakan Elvan: OSB’de Yeni Yatırımlar 6. Bölge Teşviklerinden Yararlanacak

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Cazibe Merkezleri Programının tanıtımını gerçekleştirmek amacıyla Elazığ’a geldi. Bakan Elvan ve beraberindeki Kalkınma Bakanlığı Heyeti önce Elazığ Valiliğini ziyaret ettiler. Vali Murat Zorluoğlu ve Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar, Metin Bulut ve Ejder Açıkkapı tarafından karşılanan Bakan Elvan, önce Valilik Şeref Defterini imzaladı.
 
Vali Zorluoğlu: Program Elazığ’da Ciddi Bir Kalkınma Hamlesine Vesile Olacak
 
Ziyarette bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Sayın Bakanım Elazığ’a hoş geldiniz. Bugün Elazığ’da önemli bir toplantı gerçekleştireceğiz. Öncelikle Cazibe Merkezi Programına Elazığ’ın da dâhil edilmesinden dolayı şahsınızın nezdinde hükümetimize teşekkür ediyorum. Bu program bölgede ve ilimizde büyük bir heyecan yaratmış ve büyük bir beklenti oluşturmuştur. Programının bileşenleri dikkate alındığında Elazığ’daki bu beklentileri karşılayabileceğini de memnuniyetle ifade etmek isterim. Elazığ’ın bu programdan maksimum düzeyde faydalanabilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Programın doğru bir şekilde yatırımcılara tanıtılmasına gayret etmekteyiz.  Programın Elazığ’da ciddi bir kalkınma ve gelişme hamlesine vesile olacağına inanıyorum. Hükümetimize ve programın koordinatörü olmanız hasebiyle de şahsınıza teşekkür ederim”. 
 
Bakan Elvan: Cazibe Merkezi Programı ile Elazığ’ı Şahlandıracağız
 
Devlet Planlama Teşkilatında görev yaptığı dönemde yürütülmekte olan DAP Projesinin çalışmaları kapsamında sık sık Elazığ’a geldiğini ve DAP Projesinin planlama çalışmalarının Elazığ’dan başlatıldığını söyleyerek konuşmasına başlayan Bakan Elvan, Elazığ’ın önemli tarihsel ve kültürel zenginliklere sahip olduğunu söyledi. Uluova Projesinin 2017 yılı yatırım programına alındığını da açıklayan Bakan Elvan, Elazığ’ın eğitim altyapısının da iyi durumda olduğunu ve tamgün eğitime geçmeye hazır illerden biri olduğuna değindi.  Elazığ’ın sağlık ve ulaşım altyapısı açısından da çok önemli bir noktada bulunduğuna değinen Bakan Elvan, “Hangi açıdan bakarsak bakalım Doğu Anadolu’nun en önemli merkezlerinden biri Elazığ’dır” dedi.
 
Bakan Elvan sözlerine şöyle devam etti, “Elazığ sanayi kültürü açısından birikimi en iyi olan illerden biridir. Cazibe Merkezi Programı ile de Elazığ’ı ayağa kaldıracağız ve Elazığ’ı şahlandıracağız. Elazığ’a yatırım konusunda proje kapsamında yoğun bir talep söz konudur. Bugün biz de bu amaçla buradayız. İş dünyasına Cazibe Merkezleri programının neler getirdiğini, avantajlarını anlatacağız ve sorularına cevap vereceğiz”.
 
Bakan Elvan: OSB’de Yeni Yatırımlar 6. Bölge Teşviklerinden Yararlanacak
 
Türkiye’nin bütün engellemelere rağmen hızla büyüdüğünü ve kalkındığını söyleyen Bakan Elvan, Elazığ’ın gelişmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini, her çabayı destekleyeceklerini açıkladı. Bölge Kalkınma İdaresi ve Kalkınma Ajansı kanallarıyla Elazığ’a olan desteklerinin süreceğini söyleyen Bakan Elvan bir soru üzerine Elazığ Organize sanayi bölgesine yeni yapılacak olan yatırımların teşvikte altıncı bölge kolaylıklarından istifade edeceğini ifade etti.

Tür DOSYA İNDİR