TKDK Projeleri Haziran Ayında Başlıyor

TKDK Başkanı Antalyalı IPARD 2 programında 2. çağrıya Haziran ayı içerisinde çıkılacağını açıkladı.

TKDK(Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı Canlı yayın konuğu olarak katıldığı Bereket TV'de bir programda IPARD 2 programında 2. çağrıya Haziran ayı içerisinde çıkılacağını açıkladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı, Bereket TV’de Umut Özdil’in sunduğu “Gündemin Bereketi” programının canlı yayın konuğu oldu. Antalyalı, yaptığı açıklamada, IPARD 2’nin birinci çağrısı kapsamında yatırımcılarla sözleşmelerin imzalanmaya başladığını söyledi. Birinci çağrı dönemini değerlendiren Antalyalı, 853 milyon Türk Lirası hibe desteği verileceğini belirterek, “IPARD 2’nin 2. çağrı ilanına haziran ayı içerisinde çıkılacak.” dedi.

200 uzman personel alımı müjdesi

Antalyalı, kuruma 200 uzman personel alımı yapılacağı müjdesini vererek, Milli Eğitim Bakanlığı ile sınav tarihini belirlemek için görüştüklerini dile getirdi. Ziraat mühendisi, veteriner hekim, elektrik mühendisi ve farklı branşlardan kurumun ihtiyaçlarına göre istihdam yapılacağını aktaran Antalyalı, duyurunun yakında kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.

Tür DOSYA İNDİR