Kalite Belgeleriniz TSE logosu taşısın.

EGETÜRK Danışmanlık Genel Müdürü Gökhan Topal; "Ülkemizin vermiş olduğu bu mücadele içerisinde Kalite Belgelerimizin TSE ve TURKAK logolu diğer yerli kuruluşlardan olmasına dikkat edelim"

Jeopolitik olarak her zaman önemli bir konumda olan Türkiye güçlendikce, bölgede yaşanan gelişmelerin içerisinde yer almaya ve yüksek bir şekilde ses çıkarmaya başlayınca bazı sinir uçlarına dokunmaya ve rahatsız etmeye başladı. Devletimiz döviz aracılığı ile yapılan dış müdahaleler ile uğraşırken birçok sektörden devletimizin yöneticilerine destek çağrıları gelmeye devam ediyor.

Bu süreçte kendisine düşen payı en iyi şekilde analiz eden EGETÜRK Danışmanlık yönetimi toplanarak bir dizi kararlar aldı. Bu kararlar Genel Müdür Gökhan Topal tarafından tüm kamu oyu ile paylaşıldı. EGETÜRK Danışmanlık Genel Müdürü Topal; "Türkiye'de belgelendirme sektöründe uzun yıllardır ciddi bir ivme kazandı. Türk Standartları Enstitüsünün varlığı, Türkiye Akreditasyon Kurumunun sektörde birçok yerli işletmeyi belgelendirme alanında denetime tabi tutması ve belge vermeye yetkili kılması sektörün gelişimini sağladı. Ayrıca belgelendirme alanında KOBİ'lere verilen finansal destekler ile Türk şirketlerinin özellikle ihracat süreçlerinde önünün açılmasına olumlu etkileri oldu. Örneğin KOSGEB tarafından Genel Destek Programı başlığında sağlanan destekler kapsamında TSE'den alınacak olan tüm belgeler %100 oranında desteklenmektedir. Geçtiğimiz 2017 yılı içerisinde sadece Elazığ'da 3 firmamız TSE'den denetime girmiş, yapılan tetkikler sonucu kalite belgelerini almış ve KOSGEB tarafından yaptıkları harcama %100 oranında geri ödenmiştir. Ayrıca yine KOSGEB tarafından aynı program kapsamında KOBİ'lerimizin yapacağı Test, Analiz ve Kalibrasyon çalışmalarında da %70 oranında destekleme yapılmaktadır. Bu kapsamda da yine danışmanlık hizmeti sunduğumuz müşterilerimizi Çelik Kapı, Yangın Kapısı, Mermer ve Beton Yapı Malzemeleri alanında test raporlarını almak üzere TSE'ye yönlendirdik. KOSGEB tarafından alınan bu hizmetlerin karşılığı firmalarımıza ödendi. Milletçe zor günlerde birlik olmayı bilen, birbirine destek olan ve zorlukları hep birlikte yenen bir anlayışımız var. Bu süreçlerin aşılacağına olan inancımız tam ve devletimizin alacağı  tüm kararlarda şirket yönetimi olarak hazır olacağımızın bilinmesini isterim. 

Şirketimiz uzunca bir süre önce bu olayların olacağını tahmin ederek bir dizi kararlar almıştır. Özellikle ödemeleri döviz ile yapılan Yurt Dışı akreditasyonlu kalite ve sistem belgelendirme faaliyetlerini durdurmuştur. Danışmanlık hizmeti sağladığımız müşterilerimiz TSE ve TURKAK'tan akredite olan yerli kuruluşlara yönlendirilmektedir. EGETÜRK Danışmanlık olarak tüm hizmet ve üretim sektörlerini yerli belgelendirme kurumumuz olan TSE ve TURKAK'tan akredite olan Belgelendirme Şirketleri ile çalışmaya davet ediyoruz. Yurt dışından alınmış olan belgeler ile TSE ve TURKAK Akrediteli Kuruluşların sağlamış olduğu belgeler arasında hiçbir fark olmadığını ifade etmek isterim. Bu ticari bir tercih olmaktan çıkıp artık milli bir vazife haline gelmiştir."

 

Tür DOSYA İNDİR