FKA 2016 Yılı MDP Başarılı Proje Yetkilileriyle Toplantı Yapacak

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 2016 yılı Mali Destek Programında başarılı bulunan proje yetkilileriyle Malatya'da toplantı gerçekleştirilecek.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 08.01.2016 tarihinde ilan edilen “İmalat Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında sunulan projelerin değerlendirme süreci tamamlanmış ve 25.08.2016 tarihinde başarılı projelerin ilan edilmesinden sonra başvuru sahipleri ile sözleşme imzalama aşamasına gelinmiştir.

Başarılı bulunarak destek almaya hak kazanan projelerle ilgili Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden sözleşme imzalamaya davet işlemleri başlatılmış olup proje başvuru sahiplerine sözleşme davet bildirimleri e-posta ile ayrıca gönderilmektedir. Başvuru sahiplerine yazılı bildirim ise 21 Eylül 2016 Çarşamba günü Saat 13:00’de Fırat Kalkınma Ajansının Malatya Ajans Hizmet Binasında (Turgut Özal Mah., Turgut Özal Bulvarı, No:69/A, Yeşilyurt/MALATYA) yapılacak başlangıç toplantısında imza karşılığı yapılacak. Destek sözleşmelerinin imzalanması bahsi geçen yazılı bildirimi müteakip en geç on (10) iş günü içerisinde gerçekleştirilecek. Bu süre zarfında Ajans tarafından talep edilen belge asıllarının sunulması gerekmekte olup tebliğ tarihinden itibaren on (10) iş günlük süre zarfında ilgili belgeleri ajansa sunmayan başvuru sahipleri, Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliğinin 24. maddesinin 3. fıkrası gereğince destekten feragat etmiş sayılacak. Bunların yerine öngörülen toplam destek bütçesi ile sınırlı olmak koşuluyla, yedek listede yer alan başvuru sahipleri, en yüksek puanlı projeden başlamak üzere sözleşme imzalamaya davet edilecek.

Başlangıç toplantısında sözleşme süreci, sözleşme esnasında sunulması gereken belgeler, KAYS sözleşme işlemleri ile proje uygulama döneminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlarla ilgili bilgiler verilecek. Ayrıca sözleşme imzalamaya davet ile ilgili yazılı bildirimler imza karşılığında başlangıç toplantısında yapılacağından proje başvuru sahiplerinin ve yetkili kişilerin söz konusu toplantıya katılımı büyük önem taşıyor.

 

Tür DOSYA İNDİR