Elazığ'da Peynir Paneli Gerçekleştirildi

Fırat Kalkınma Ajansı, Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Elazığ Ticaret Borsası işbirliği ile peynir üretiminin gelişiminin sağlanması amacıyla Peynir Paneli düzenlendi.

Gerçekleştirilen panele; Vali Vekili Üzeyir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Masar Ayaz, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve sektör temsilcileri katıldı. Panelde Açılış konuşmasını gerçekleştiren Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, Elazığ’da peynirin genel durumu, sektördeki problemler ve peynirin geleceği adına paneli düzenlediklerini ifade etti. Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan ve Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’ da gerçekleştirdikleri konuşmalarında peynir sektörü hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

Dünya Gazetesi Yazarı Hüseyin Gökçe’nin moderatörlüğünü yaptığı panele; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Kontrol Genel Müdür Vekili Muharrem Selçuk, “Peynir Aşkına” kitabı yazarları Berrin Bal Onur ile Neşe Aksoy, Tire Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük, Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nevzat Artık, Atatürk Üniversitesi Gıda Müh. Bölümü’nden Prof. Dr. Songül Çakmakçı, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Atilla Yetişemiyen, Türkiye Gıda Sanayi İşverenler Sendikası (TÜGİS) Uzmanı Dr. İrfan Demiryol, Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Recep Polatcan ve Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Dr. Nalan Özer katılım sağladı. Düzenlenen panelin ardından panel soru-cevap ile sona erdi. Panel sırasında yapılan peynirli ekmek ve peynir döneri tadımı da oldukça ilgi çekti.

Tür DOSYA İNDİR